SilverHis HBYS Otomasyonu

SilverHIS, tüm modülleriyle tarayıcı üzerinde çalışabilen, platform bağımsızlığı kurallarına uyumlu, esnekliğini barındırdığı modüllerin bağımsızlığından alan bir hastane bilgi yönetim sistemidir.

2011 yılı TÜİK verilerine göre ülkemiz genelinde 1410 adet hastane bulunmakta ve kullanılan terminal sayısı 140 bin olarak tahmin edilmektir. Bu terminallerin neredeyse tamamında ücretli işletim sistemleri kullanılmaktadır. Temel neden ise kullanılan HBYS yazılımlarının masaüstü uygulaması olması ve ücretli platformlarda çalışıyor olmasıdır. Bu durum hastaneleri, kullandıkları terminal sayıları kadar lisans almaya mecbur bırakmaktadır. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı'nın önemle üzerinde durduğu, aynı il sınırları içindeki hastanelerin birbirleri ile entegrasyonunu ve hastane içinde üretilen bilgilerin, gerek aile hekimleri gerek hastalar için dışarıya çıkartılmasını zorlaştırmaktadır.

Buradan hareketle yola çıkan firmamız geliştirmeye başladığı SilverHIS HBYS projesi ile terminal lisansı zorunluluğunu ortadan kaldırarak işletim sistemlerine ödenen miktarları hastane bütçesine ve milli bütçemize kazandırmayı hedeflemektedir.

denizli, hbys, his, hastane bilgi yönetimi sistemi, hastane otomasyonu